Single dojmy z cest

Pěšky za Štramberskou Trúbou 2022

Tentokrát jsme naše nožky protáhli v malebném předhůří Beskyd, v Lašské bráně s dominantou hradu Trúba. Zabrousili jsme do pravěké jeskyně Šipka, nebo taky na jeden z největších středověkých hradů v ČR, Hukvaldy. Tam na nás z lesa pokukovala nejen liška Bystrouška, ale i plno daňků v oboře. Počasí na naše toulky vyšlo dokonale a příjemnou atmosféru nám večer pojistil harmonikář a kytarista v jedné osobě. Ještě že krky namožené zpěvem bylo čím ukonejšit, třeba zrovna místní pochoutkou, perníkovýma ušima. Prostě Morava stojí za to :-). Příště jeďte s námi i Vy.

Silvestr v Kutné Hoře 2021

V počtu skoro 60 účastníků jsme se potkali v Kutné Hoře (čemuž jsme z důvodů vládních opatření nemohli do poslední chvíle uvěřit). Nádherné historické město, kde bylo co dělat, a dokonce se dalo sedět na venkovní zahrádce z důvodu nezvykle teplého počasí. Program jsme doplnili o návštěvu Přátelského pivovaru v Malešově či rozhledny Havířská bouda. Večery jsme strávili u společenského kvízu, diskotéky a také nám na Nový rok zazpíval Elvis Presley. Myslím, že na konkrétně tento Silvestr budeme hodně dlouho vzpomínat.

Sjíždění  řeky Sázavy 2021

Slunce nad hlavou, lesknoucí se vodní hladina a výborná parta vodáků, to si vybavíme, když zavzpomínáme na předposlední srpnový víkend. Počasí nám celkem přálo. Večer jsme si v kempu Horka opekli špekáčky , ochutnali domácí chleba, a štrúdl a také jsme si vychutnali  parádní sobotní  grilování.

Léto ve Slovenském ráji  2021

Tato dovolená  byla pro naše účastníky opravdovým rájem. Překrásná příroda, zajímavá turistika a moc dobré hotelové služby.  Ve vedlejším hotelu jsme si také užili parádní wellness, které přišlo po několika hodinových túrách opravdu vhod. Moc jsme si to užili a to především díky Petrovi a Zuzce, našim delegátům , kteří měli program vymyšlený na jedničku. O příštích prázdninách se s nimi těšíme do Nízkých Tater.

Malá Skála 2021

První víkendový pobyt po dlouhé době dopadl skvěle. V prostředí nádherných skal nás přivítalo krásné počasí a užili jsme si to jako nikdy předtím, protože to byl první pobyt po 9 měsících zákazu z důvodu kovidu. Večery jsme trávili spíš povídáním než tancováním, protože jsme si navzájem hodně chyběli.

Vysoké Tatry 2020

Navzdory obavám z kovidu, z davů turistů i počasí naše výprava do Vysokých Tater proběhla absolutně na jedničku. Hodně jsme si to užili a v počtu skoro 50 lidí jsme pokořili řadu turistických met, přičemž nejvíce jsme pyšní na výstup na Rysy.

“Ahoj Ilonko, děkuji za báječně zorganizovanou dovolenou v Tatrách a na oplátku posílám fotky z pobytu. Přeji krásný den. ” S pozdravem Petr z Kroměříže

Slovinské a rakouské řeky na kánoích 2020

Slovinské a rakouské řeky byly letos trošku náročnější než v předchozích letech, ale naši vodáci byli moc šikovní a vše zvládli bez jakéhokoliv karambolu. Skupinka byla letos menší, jen 10 lodí, ale pochvalovali jsme si to, protože v menší partě šlo všechno tak nějak pohodověji a rychleji. Letos se navíc sešli báječní delegáti, kteří se o nás fantasticky starali a báječně vařili. Takže opět paráda,  nádherné zážitky a překrásné fotky.

“Ahoj do Singletouru, díky za odkaz na fotky, jsou super!!! Voda se povedla na jedničku, jídlo skvělý, počasí také bezva.” Zdraví Milan H.

“Ahoj Ilono, za mě naprosto dokonalé. Skvělí a především ochotní instruktoři – snad pojedou příští rok zas. Dobrá parta, asi tím že nás nebylo tolik. Dobré řeky, a kdyby to šlo na příští rok tak navrhuji nějaké Rakousko a Německo.” Karel

“Ahoj, voda byla luxusní. Opět super jako vždy. Možná v tom menším počtu to bylo lepší. Počasí nám také přálo. Instruktoři se o nás výborně starali, jídlo luxusní, kempy také hezké. Už jsem celá napjatá, kam pojedeme příští rok. Hlásím se už teď.” Lůca

 

Boží Dar 2020

Krušné hory a Boží Dar se opravdu staly „božím darem“, když jsme konečně po 4 měsících koronavirové karantény mohli vyrazit do přírody a potkat se se svými kamarády a známými. Počasí bylo skvělé, pivo výborné a to, že se nám povedlo vyfotit na červeném koberci v Karlových Varech a být za největší hvězdy, to se jen tak někomu nepovede.

“Ahoj Ilonko, dovolená v Krušných horách se vydařila, ubytování bylo v pěkném hotelu, personál hotelu byl ochotný a delegáti Zuzka s Honzou se o všechno starali na jedničku, patří jim velká pochvala. Byla jsem moc spokojená, příští rok pojedu zase. Moc děkuji za poslání fotek (s bráchou jsme si dovolenou ještě prodloužili víkendovým pobytem v Mariánských Lázních).” Věra M.

Orlické hory 2020

Letos jsme si pobyt v Deštné v Orlických horách užili, přestože nebylo příliš sněhu. Sešla se zase fajn parta aktivních pohodových lidí. A jako třešnička na dortu byl domácí chleba, který vlastnoručně upekla paní majitelka.

“Dobrý den Ilono, chtěla bych poděkovat za hezký pobyt v Orlických horách. Já jsem byla spokojená se vším. S Vaším chlebem se škvarky úplně nejvíc J ! Vůbec nevadilo, že tentokrát nebyl sníh na běžky – výlety s delegáty byly perfektní a já jsem si to opravdu moc užila. V neděli, kdy konečně napadl jsem si ještě zalyžovala na sjezdovce a nadšená jsem odjížděla domů.” Jana

“Pobyt se mi líbil. Sjezdovky byly dobré v Deštném i v Říčkách. Nemám připomínek.” Petr

Silvestr 2019 v Třebíči

Zakončení loňského roku jsme pojali opravdu velkolepě. Měli jsme ochutnávku ode všeho – salsa, aqua aerobic, kytara, Pekelný kopec, bowling, živá kapela, tombola, památky a super ochutnávka whisky… každý si přišel na své, což potvrzují Vaše úžasné maily:

Dobrý den, Ilonce, Davidovi, Pavle i Zuzce. Chtěla bych Vám všem velice poděkovat za nádherně strávený silvestr 2019 v Třebíči. Program pobytu byl vyčerpávající, takže se bylo stále na co těšit, prostředí i ubytování a samozřejmě i strava byla vynikající. Hotel byl velmi prostorný, takže všechny akce probíhaly velmi pohodlně. Nádherná byla pěší túra na Rozhlednu a příjemně strávený den prohlídkou centra Třebíče. Silvestrovská noc byla s živou hudbou také velkolepá. Mockrát děkuji a jsem s pozdravem.” Jitka B.

“Ahoj Ilono i všichni ostatní ze Singletour, kteří jste organizovali Silvestr v Třebíči, chtěl bych Vám všem touto cestou poděkovat za velice příjemně strávené dny plné pohody, klidu i velice impozantních zážitků. Oceňuji Vaši péči, odhodlání a starostlivost, jakou jste tomuto pobytu věnovali. Ať už se jednalo o lázně Laa v Rakousku, nebo bowling, nebo vycházky, návštěva  pamětihodností Třebíče – vše super. Určitě to bylo pro Vás náročné, hektické, ale s plnou zodpovědností za sebe můžu říci, že to stálo za to. Že se vše povedlo a bylo zorganizováno na jedničku. A silvestrovský večer? Ten neměl chybu. Báječná zábava, báječný společenský večer s tancem, samozřejmě i s občerstvením, vše přesně tak, jak má být. No a focení v průběhu silvestrovského večera? Moc jsme si to užili, moc jsme se bavili. Alespoň za sebe a mé okolí to můžu potvrdit, kvitovali jsme to s povděkem. Ještě jednou díky, díky, díky, za mě můžu říci – já jsem byl nadšený. A už teď se těším na další Silvestr ve Vaší společnosti. Ještě jednou děkuji.” Honza B.

Za Napoleonem, vínem a papoušky 2019

Babí léto na Moravě! Luxusní teplé počasí a bohatý program jsme si užili. Turistika mandloňovými sady, rozhledna, ochutnávka Hustopečské mandlovice, návštěva ZOO s papoušky a večer ochutnávka vína, tanec, zpěv a kytara…. Tak co, milí účastníci, co se líbilo nejvíc právě Vám?

Single dojmy z cest:

Ahoj Ilono a Vráťo, jsem rád, že jsem zase po dlouhé době vyrazil na zájezd. Už jsem potřeboval vypnout z práce a odjet někam pryč si odpočinout. Počasí vyšlo, výlety se vydařily a moravské víno chutnalo, takže za mě velká spokojenost. Někdy na viděnou!” Petr J.

Dobrý den do agentury! Děkuji vám za hezkou dovolenou, kterou jsem s vámi minulý týden strávila. I když nejsem příznivcem vína, pobyt mě nezklamal, protože jsem se chtěla podívat do výrobny čajů, kde to krásně vonělo a pořídila jsem zde dárečky k Vánocům. Také mě překvapila papouščí ZOO. Nikdy bych nevěřila, kolik je s chovem ptáků starostí. Přeji hodně zdaru do další práce a počítám s tím, že se přihlásím na lyžařský pobyt.” Magda D.

Letní škola čarování 2019

Další kurz letního čarování nám opět ukázal, že se snažíte na vztahy a život pohledět jinak. Že hledáte odpovědi na otázky, na které si nedokážete odpovědět běžným způsobem. A že se zajímáte o duchovní hodnoty. Jistě vás to jako lidi posouvá někam dál, což je v dnešní uspěchané době (kdy lidé přemýšlí více o materiálních než duchovních hodnotách) opravdu úžasné. Mystično jsme nevytvářeli jen “u stolu”, ale také jsme ho byli vyhledat přímo v terénu.

Na raftech po Vltavě 2019

Ke konci srpna proběhly již legendární “Rafty na Vltavě”. Probíhaly letos již jedenáctou sezonu. Kvalita služeb zůstala a opět jsme měli štěstí na počasí, takže paráda, jako vždy. Řada zájemců přijela úplně poprvé. Podlehli totiž zvědavosti, a i když se báli vody a toho, že vypadnou z raftu, tak to zkrátka přijeli zkusit. Zvědavost byla totiž silnější. Byli samozřejmě nadšení. Takže se nám rodí před očima noví vodáci, kteří se s námi příště vydají třeba do Itálie či Rakouska, kde zažijí ještě více adrenalinu! 🙂

Léto u Jaderského moře 2019

Již potřetí jsme se vydali v druhé polovině srpna do Chorvatska užít si moře a slunce, a opět nás toto místo na Istrii nezklamalo.

Ubytování jednoduché, ale postačující, strava výborná a spousta možností ke slunění a koupání.

Večery jsme často trávili aktivně v rušném městečku Umag.

Velká spokojenost a mimořádně povedená parta lidí, kteří se nebojí něco nového zkusit a zažít a jedou do neznámého místa s neznámými lidmi, aby svůj život obohatili o nové zážitky a zkušenosti.

Slibujeme, že se sem za rok znovu vrátíme.

Turistika v Nízkých Tatrách 2019

Počasí v Jasné v Nízkých Tatrách nebylo úplně ideální, ale turistiku jsme zvládli každý den a stihli jsme přitom sbírat maliny, borůvky a houby. Ochutnali jsme také halušky v Kolibě, kde natáčel Zdeněk Pohlreich Ano, šéfe! a moc jsme si pochutnali. Užili jsme si hotelové wellness a cvičení se Zuzkou. Večer se tančilo a popíjelo.

Kaňony francouzského středohoří na kánoi 2019

Tak máme za sebou asi nejvíce adrenalinový a zážitkový zájezd naší cestovky pro letošní rok. Vyjeli jsme do Francie sjíždět na kánoích řeky a byla to paráda. Nejen že jsme si úžasně zajezdili, ale také jsme mohli obdivovat přenádhernou přírodu, dech beroucí skaliska a kaňony. Je to něco, s čím se opravdu jen tak nesetkáte a navíc ještě z vodní hladiny. A o naše klienty bylo skvěle postaráno. Naši delegáti Terka, David a Láďa vařili naprosto luxusně: ať už fantastické hamburgery anebo nadýchané palačinky! Představte si kemp, kde dohromady nic není a kde se vyrábí takovéto lahůdky! A také jsme ochutnali mořské potvůrky. Koupali jsme se, hrálo se na kytaru a přes den jsme občas i dospávali. Někteří z vás psali, že to byla jejich nejlepší dovolená v životě. Tak to se máme hodně co snažit, abychom příští rok tak vysokou laťku přeskočili. 🙂

Cyklopobyt v České Kanadě 2019

Cyklistický pobyt v České Kanadě byl rozdělen do dvou skupin kolařů a také jsme měli dva zodpovědné vedoucí, se kterými se naši účastníci rozhodně neztratili. Počasí nám přálo, poslední večer jsme opékali špekáčky a hráli na kytaru. Fantastická atmosféra, chystáme se cyklopobyt určitě zase zopakovat na nějakém krásném místě v České republice.

Costa Brava – Lloret de Mar 2019

Španělský vánek – sangría – cava – flamenco – salsa – bachata – all inclusive v příjemné hotelu – pláž kousek od hotelu – klidná část města s možností vydat se do rušného centra pěšky (cca 20min) – procházky po pláži – vlny tak akorát – úžasné počasí  a úžasní lidé …. Kdo nezažil, neuvěří a kdo chce zažít – pojede s námi za rok na to samé místo 🙂

Šumavský treking 2019

Léto je v plném proudu a my jsme s naší skupinou nadšených turistů vyrazili do hor na Šumavu, kde jsme si užívali ticho, krásnou přírodu a celkem náročnou turistiku…..byl tam překvapivě samý kopec 😂 Večer jsme tančili, zazpívali si s kytarou, opekli buřtíky. Jo a odpoledne – to jsme strávili hraním badmintonu.

Moře a wellness na Ischii 2019

Nádherný termální ostrov Ischia v Neapolském zálivu nám i letos opět naprosto učaroval. Svou přírodou, kouzelnými termálními parky, průzračným mořem a zážitkovou gastronomií. Do úžasného hotelu Maditerranneo jsme se vydali již čtvrtým rokem. Tento hotel nabízí možnost koupání ve 3 bazénech, výborné jídlo a taneční večery přímo v hotelu.Absolvovali jsme zde také nezapomenutelný výlet lodí s nádherným koupáním. Pro velký úspěch se sem chystáme příští rok znovu!

Vodácký víkend na Sázavě 2019

Vodácký víkend na Sázavě provázelo krásné slunné počasí, teklo spousta vody a kurzem provázel naši partu nadšenců i nadaných začátečníků super vodák z CK Povoda – Dalibor. Perfektně se o nás staral a večer nás čekalo super grilování a ráno dobré snídaně. Večery jsme si užili také hudebně – při kytarovém hraní našich účastníků, za což jim patří velký dík!

Jarní turistika v Krkonoších – Janské Lázně 2019

Minulý víkend jsme si užili naprosto nádherné počasí v Janských Lázních. Byli jsme ubytování v nádherném hotelu Lesní Dům, kde každý pokoj je unikátní a moc útulný. Hotel má milou obsluhu, skvělé majitele a výborného kuchaře! Posilněni snídaní jsme se vydali první den na výšlap na Sněžku – jedna skupina šla přes Obří důl, druhá se nablížila lanovkou. Večer nás čekala dobrá večeře a vyprávění z cest našeho delegáta Honzy, proloženo zpěvem a kytarou delegáta Davida. Druhý den nás čekal další super výšlap na rozhlednu a rašeliniště, oběd v Pardubické boudě a někteří si pro cestu zpět vybrali sešup na koloběžkách, jiní dobrodružnou cestu podél vodopádů. Večer se tančilo, pilo, hrálo ….

Velikonoce na Bouzově 2019

Velikonoční pobyt se nám letos vydařil – počasí nám přálo každý den, což bylo velmi příjemné! Na uvítanou jsme si zatančili, popili trošku vína, v sobotu jsme se podívali do Javoříčských jeskyní a poznali téměř neznačené stezky s naším delegátem Vráťou. V neděli nás čekal nádherný hrad Bouzov, společný oběd, tvarůžkové cukrárny, prohlídka muzea a jako poslední jsme navštívili Arboretum v Bílé Lhotě. Celý pobyt byl zakončen taneční zábavou a půlnoční koledou.

Jarní restart na Váňově statku 2019

Již potřetí jsme se sešli na relaxačním a energetickém cvičení pilates, čchi-kung s naším báječným lektorem Mejlou, který navíc ještě krásně hraje na kytaru, takže bylo o večerní program postaráno.

Jarní tarotové víkendy na statku 2019

S příchodem jara jsme uspořádali dva tarotové víkendy. Jeden pro začátečníky a druhý pro pokročilé. Vykládalo se, povídalo, užívali jsme si prvních jarních paprsků a užili si bezva víkend s naší milou lektorkou Aničkou.

Taneční víkend na Váňově statku 2019

Již po čtvrté jsme se sešli na Váňově statku na kurzu salsy-merenque-bachaty pro začátečníky. Počasí nám přálo, takže jsme se mohli projít po okolí a načerpat jarní paprsky, dokonce jsme si zatančili venku v altánu!

Orlické hory 2019

Pozdrav z krásných bílých plání. Letos dostatek sněhu, a tak jsme jej užívali plnými doušky. Jako zpestření jsme hráli bowling a tančili. Sešla se parta skvělých lidí!

Silvestr v Kutné Hoře 2018/2019

Silvestrovský pobyt v Kutné Hoře jsme si báječně užili! Užili jsme si bowling, motokáry, diskotéku, prohlídku města, lázeňské procedury, spousta lidí si vyzkoušela kubánskou salsu. Obsluha hotelu byla úžasná, kuchaři vařili výborná jídla, na silvestrovský večer nám hotel nachystal chutný raut, spousta lidí vyhrála ceny v tombole. Hlavní cenou byl zahraniční zájezd do Chorvatska, který potěšil výherkyni. Lidé se vyřádili ve fotokoutku a během celého večera hrála živá muzika až do 2 hodin do rána ….. Prostě další bezvadný pobyt! Těšíme se na na vás v tomto roce 🙂 Tým CK Singletour

Za kachničkou, vínem a termály 2018

Minulý týden jsme se vrátili ze Znojma, kde jsme stejně jako loni strávili krásný víkend s nabídkou mnoha zajímavostí a trakcí. Pochodili jsme po historickém městě, zahráli si bowling a užili si termály v Rakousku, které doporučujeme všem. Ale to hlavní, co nás čekalo, byla dobře vypečená kachnička s červeným zelím a knedlíčkem. Byla křehoučká a měkoučká stejně jako loni. A k tomu červené vínečko. No a potom se hrálo a tancovalo až do rána, někteří dokonce i na baru! Ale proč ne, když je super atmosféra a nálada. Skupina byla letos opravdu veselá a tak věříme, že se v podobném složené zase někde na Moravě u vína potkáme.

Taneční víkend se salsou a mojitem 2018

Víkend plný tance, zábavy, sluníčka, krásné muziky a skvělých drinků se odehrál minulý víkend opět na Váňově statku. Byla to již třetí taneční akce, která se zde konala – všichni byli moc šikovní a i když nás na konci bolely nohy, odjížděli jsme domů spokojení. Budu se moc těšit na další setkání v březnu!

Moře a bahenní lázně Mar Menor 2018

Náš pobyt u moře se vydařil. Počasí bylo nádherné, moře mělo správnou teplotu, žádní žraloci. Na chvilku se ze všech stali “černoši”, když jsme se napatlali léčivým bahnem, abychom si vyzkoušeli jeho léčivé účinky. Nechyběla zábava a výlety a my se moc těšíme, že se za rok sejdeme na podobném zájezdu, který již chystáme 

Babí léto v Broumově 2018

Náš podzimní pobyt v Broumově jsme si užili se spoustou sluníčka – skutečně babí léto, jak má být 🙂 Sice se už nedalo válet v trávě, ale skály, na které jsme lezli a prolézali jimi, byly krásně vyhřáté. Užili jsme si nečekaně 3x taneční večer, 1x kytarové hraní, kde kytaristy nechtělo “obecenstvo” propustit 🙂 V pátek jsme se vydali na prohlídku Broumovských stěn, poobědvali výborné jídlo v restauraci Amerika a na závěr si prohlédli úžasný dřevěný kostelík v Broumově. V sobotu jsme měli pěknou přednášku (od budoucího lékaře) o životě v klášteře, následoval společný oběd a pak odjezd vláčkem na náš další průzkum – tentokrát na Ostaš a Kočičí hrad. Myslím, že krásné počasí, nádherné příroda, zábava při prolézání skal (a bloudění mezi nimi) a skvělá parta – zanechala v každém z nás krásnou vzpomínku na tento “babí”víkend 🙂

Malta 2018

Pobyt na Maltě se nesl především v atmosféře poznávání památek. Malta je obecně velmi fotogenická. Příznivci historie si zde přišli na své. Ti, co se chtěli koupat, navštívili krásné pláže – bohužel vzdálené 30km od hotelu. Poblíž našeho hotelu bylo spousta restaurací, kaváren a taveren, kde jsme trávili večery u dobrého jídla a pití. Vyzkoušeli jsme výborné místní pivo CISK a bylinkovou limonádu KINNE a pochutnali jsme si na oblíbené maltské rybě zvané LAMPUKI.

Rafty na Vltavě 2018

Kultovní pobyt rafty na Vltavě se letos konal již poosmé!!! Je to k nevíře, jak čas letí, ale akce se zkrátka stále těší velkému úspěchu. Skoro to vypadalo, že nám letos štěstí nebude přát, protože si počasí chtělo vybrat konečně svou daň. Celé 2 prázdninové měsíce bylo nesnesitelné vedro a na náš termín hlásili deštivo. Ale déšť se ani tentokrát nekonal, když nepočítáme ½ hod sprška, kterou jsme očekávali a tak jsme seděli pěkně pod stříškou bufetu a pili odpolední kávičku s rakvičkou. A v sobotu sice slunce nezasvitlo, ale nepršelo a co bylo super, byl fakt , že jsme na vodě jediní ! Takže žádné řady u jezů, prostě romantika. Večer prohlídka zámku, grilování , kytara, pirátská párty. Takže za rok ahóóój.

Prázdniny v Turecku 2018

Těm, kteří hledali dovolenou v klidném tempu, jsme nabídli dovolenou v Turecku. Letos jsme měli opravdu nádherný hotel s velmi kvalitními službami a co nás potěšilo nejvíce, byla možnost levného nákupu jako botičky, šatičky, aj.

Letní treking v Roháčích 2018

Nádherné počasí, divoká příroda, úžasné výhledy z vrcholků hor, jízda lanovkou, vláčkem, prohlídka skanzenu, taneční a kytarové večery, odpočinek v termálech, perfektní parta a spousta legrace ….. To vše jsme si nedávno užili v Roháčích. Byli jste všichni úžasní, že jste vylezli až na vrcholky, někteří sice s vypětím sil, ale o to větší hrdost a uspokojení cítil snad každý, kdo se pak z těch výšin rozhlédl kolem sebe. Medvěda jsme sice nepotkali, ale domů jsme si odvezli spousty krásných zážitků, fotografií a dobrot 

Sjíždění alpských řek 2018

Letošní vodácký pobyt se uskutečnil v Itálii. Tentokrát jsme poprvé jeli lehátkovým autobusem a mohli si tak po cestě trochu zdřímnout. Krom sjíždění italských řek jsme také vyjeli lanovou na horu Monte Baldo a také se koupali v Lago di Garda. Krásná dovolená, bezvadná parta a legrace, kterou můžete zažít jedině na vodě.

Karlova Studánka 2018

Jestli chcete prožít možná až kýčovou romantiku, vydejte se do Karlovy Studánky. Okouzlí vás nejen tamější lázně, plno zeleně, stylové dřevěné budovy a parky. Ale když vyšlápnete ve sportovním do okolí, budete fascinováni čistotou ovzduší a přírodou samotnou. Je to opravdová pohádka a doporučujeme všem, kteří jste tam nikdy nebyli. My jsme sem přijelis začátku července a byli jsme nadšeni. Po každodenní túře následoval buď taneček přímo v našem hotelu anebo kytara s Vráťou anebo hotelové welness spa, kdy jsme se mohli v dřevěných kádích napuštěných termální vodou se sklenkou šampaňského dokonale uvolnit.

Řecko Rhodos 2018

Na dovolené v Řecku na Rhodosu bylo báječně. Tentokrát nás bylo 26 účastníků. Náš delegát Jarda se o nás postaral, jak nejlépe uměl, nálada byla bezvadná. Počasí nám neskutečně přálo, takže jsme chytali bronz a užívali pozitivní energii moře. Také jsme stihli výlety:jeden z nich byl výlet na lodi okolo ostrova, ale také jsme si půjčili auta a cestovali na vlastní pěst. Poznávali jsme a fotili, a naši dovolenou jsme si užili opravdu na jedničku.

Ischia – termály a moře 2018

Ischia je nádherný italský ostrov, na kterém se můžete nejen koupat v moři, ale můžete využít léčebných účinků, které vám nabízejí termální bazény po celém ostrově. Také je zde spousta krásných výletů a to vše jsme si v plné míře užili. Odpověď na to, jak se nám tam líbilo, najdete na našich fotkách 🙂

Jizerky – po stopách Járy Cimrmana 2018

Krásná příroda Jizerek nám učarovala. Ušli jsme spoustu kilometrů dobrovolně a rádi a vylezli jsme na všechny možné vyhlídky. Kromě toho jsme se potkali s báječným panem Slámou – 88 let, který nám o zdejším kraji, lidech a bižuterii moc hezky povyprávěl. ” Určitě se sem vrátíme!” …. těmito slovy jsme se loučili poslední den 🙂

Čarodějnický víkend na Váňově statku 2018

První Čarodějnický víkend se krásně vyvedl. Nakoukli jsme pod pokličku magie v běžném životě, seznámili jsme se s kameny, barvami a symboly, dozvěděli jsme se, jak čistit sami sebe i prostor, ve kterém bydlíme. Hledali jsme geopatogenní zóny a při večerním rituálu jsme vyslali do vesmíru každý své přání. Objevili jsme nový svět, který je všude kolem nás a zažili překrásné sdílení pocitů i životních zkušeností. Moc děkuji všem, kteří se účastnili, byli jste báječní! Vaše Anička 🙂

Velikonoce v Toulovcových Maštalích 2018

Jaké jste měli Velikonoce? My je měli skvělé s úžasnou partou lidí. Počasí nám přálo, ušlapali jsme spousty kilometrů po nádherné přírodě, vylezli na pár skalních útvarů, prošli si zámek Nové Hrady a hledali jsme se v zahradním labyrintu. Třešničkou pobytu byl hudební- taneční večer s velikonočním rautem a půlnoční pomlázka

Víkend se salsou a mojitem na Váňově statku 2018

Před 14 dny jsme si užili první taneční víkend plný žhavé hudby na krásném Váňově statku u Pelhřimova. Program byl skutečně nabitý – tančila se salsa, merenque, bachata, zkoušeli jsme i tanec ve dvojicích. Jako překvapení byla profi-ukázka salsy a uspořádali jsme taneční soutěž. Unavená těla jsme si promasírovali ve vířivce, popovídali si u kafíčka se zákuskem a naučili se pár španělských slovíček. Aby toho nebylo málo, každé ráno před snídaní byla rozcvička na probuzení, které se dámy účastnily v hojném počtu. Už se moc těšíme na další salsový víkend!

Silvestr 2017/2018

A máme za sebou 19. ročník Silvestra. Užili jsme si to naplno :-). Turistika, bowling, výuka salsy, saunový rituál, masáže vířivka a večer kytara. Letos jsme měli také bohatou tombolu. Jarda Škrobák z Vrbice – náš pravidelný zásobovač ořechovky a jiných vynikajících likérů 🙂 vyhrál 1. cenu – zájezd do zahraničí. 2. cena byla zájezd do Roháčů, kterou vyhrála Jana Š. z Boleslavi a 3. cena poukázka na 3 000 Kč, jejíž výherkyní byla Ivana z Krupky. Všem blahopřejeme k jejich zasloužené výhře. A Vám ostatním, kdo jste s námi nejeli, přejeme do nového roku jen to nejlepší a těšíme se na nějaké akci v roce 2018.

Víno a termály ve Znojmě 2017

Na pobytu ve Znojmě byly následující aktivity: 2x degustace vína , kačenka se zelím, znojemské podzemí, muzeum pivovarnictví, výšlap na radniční věž. Ale také rakouské termální lázně, kytara, bowling večer 1x diskotéka a 1x tanec u živé hudby? Více se toho nedalo stihnout……….. A počasí jako vždy – VYŠLO.

Jižní Kypr 2017

Pobyt na Kypru byl určitě mimořádný tím, že tam bylo v době naší dovolené o 20 stupňů více než v ČR. I když se občas hnaly mraky a foukal vítr, bylo teplo a moře bylo příjemné. A koupačka na konci října ? To je absolutní štěstí. Rozhodně bylo co dělat i večer: bary, noční podniky, animační hotelové programy, zkrátka vše fungovalo. A jídlo skvělé a výlety mozaikové :-). Doporučujeme všem vydat se tam a jedině do hotelu Adams Beach, který byl opravdu na úrovni.

 

Babí léto na Šumavě 2017

Svátek Svatého Václava jsme prožili v přírodě, a to na krásné Šumavě. Zdolali jsme Velký Prenet a zajeli rovněž do nedalekého Německa, abychom si užili vyhlídku z Velkého Javoru – nejvyššího vrcholu Šumavy.  Samozřejmě jsme neopomenuli Černé a Čertovo jezero.  Večery klasika- kytara, diskotéka. Počasí jako na objednávku. Kdo jste nebyli, můžete nám jenom závidět :-).

Menorca 2017

Malebný španělský ostrůvek Menorca nám na konci září nabídl slunné počasí a teplé moře. V počtu 30 lidí jsme si pobyt užili, i když jsme postrádali více večerní zábavy. Ale jinak jídlo i ubytování super. Krásné zakončení léta. Zdraví Jarka Kutá

Rafty 2017

Králický Sněžník 2017

Nejkrásnější řeky Chorvatska 2017

Na ochutnávku zasíláme ty nejpovedenější fotky z pobytu. To se prostě musí zažít :-)!

Letní Krkonoše 2017

Zasíláme report z pobytu v Krkonoších, který se opravdu vydařil. Počasí nám přálo, takže jsme zvládli všechny turistické trasy, které jsme si předsevzali. Vytvořili jsme 3 turistické skupiny, aby si každý našel to své. Dokonce se vytvořila i cyklo skupina. Protože hřibů jsme našli opravdu požehnaně, dvakrát jsme se těšili ze smaženice, kterou nám na hotelu připravili. Děkujeme všem zúčastněným za super akci :-)!

Rhodos 2017

Zasíláme slunečné pozdravy z proběhnutého zájezdu na Rhodosu.

Olympská riviéra 2017

Zasíláme výběr fotek z letošního zájezdu na Olympské riviéře. Bylo krásně :-).

Ischia 2017

Kdo chce zažít ráj na zemi, nechť se vydá na Ischii. Nádherný italský ostrov, úžasné termály, průzračné moře a vynikajicí strava. Je rozhodnuto, příští rok jedeme znovu :-).

 Lednicko – valtický areál na kole 2017

Cyklo pobyt v Sedleci u Mikulova jsme si užili jak jen to šlo. Počasí nám přálo, a tak jsme najeli všechny trasy, které jsme si naplánovali. Večer posezení u vínka a zasloužený odpočinek. Rozhodně vydařený pobyt :-).

Jarní toulky Kokořínskem 2017

Květnové svátky jsme strávili na Kokořínsku. Je to skutečně krásná krajina plná pískovcových útvarů a rozhodně by stálo za to, do těchto míst zavítat i na podzim. Počasí nám vyšlo, opékali jsme špekáčky a slavili jsme narozeniny . Těšíme se na další společné akce, léto je před námi !

Velikonoce v Českém Šternberku 2017

Zasíláme report z velikonočního pobytu na Sázavě, který, světe, div se, se nesl v pěkném počasí :-). Minimum přeháněk, poměrně hodně sluníčka a celkem teplo, to nikdo dle předpovědi neočekával. Program jsme tedy zrealizovali plně a bez újmy :-). Večery tradičně u kytary a diskotéky a poslední večer nás navštivil Elvis Presley. Super akce, těšíme se příště!

Lyžovačka v Orlických horách 2017

Zasíláme lyžařskou vzpomínku z Deštného, kde nám letos mimořádně napadlo hodně sněhu. Těšíme se, že i příští rok nám bude počasí přát .

Královský Silvestr v Kutné Hoře 2016/2017

Silvestr v Kutné Hoře byl zážitkový jak se patří: stihli jsme výlet do Malešova proti proudu řeky Vrchlice, odpoledne městský bazén, také wellness v hotelu a masáže, bowling, přičemž vítězové pobyli v Pivních lázních, výšlap na rozhlednu Havířská bouda, prohlídka sv. Barbory, Vlašského Dvoru, Kostnice, večer živá hudba, tombola, vítání roku. A ještě jsme stihli mít v hotelu hasiče, kteří zachraňovali účastníky pobytu, kteří tou dobou spali. Jak se říká, že zážitek může být pozitivní či negativní, tak to se nám tedy splnilo s tou intenzitou na 100 %.

Za vínem a selátkem do Bořetic 2016

Státní svátek 28.10. jsme náležitě oslavili na jížní Moravě v pensionu uprostřed vinic v samozvané Republice Kraví hora. Měli jsme štěstí na počasí, plánovanou turistiku jsme absolvovali se sluncem v zádech. Navštívili jsme Templářské sklepy a výrobnu čajů Sonnentor. Večery jsme trávili ve welnness, ale také jsme tancovali, hráli na kytaru či zpívali u harmoniky. Letos už nás čeká jenom Silvestr :-).

Mar Menor 2016

Náš poslední letošní pobyt u moře jsme strávili ve Španělsku v oblasti zvané Mar Menor. Tato oblast nabízí nejen moře, ale také velké bahenní jezero s léčebnými a omlazujícími účinky. Každý večer jsme mohli tancovat, pít vynikajicí sangrii a užívat si teplého počasí.

Babí léto na Kvildě 2016

Poslední hezké slunečné dny letošního léta jsme prožili na Kvildě. Sešli se pěší turisti i cyklisti a každý si to užil po svém. Největším zážitkem byla jízda na koloběžkách z Bučiny do Kvildy. Atmosféra perfektní. Kytara, disko, tak jako vždy 🙂. Těšíme se zase příště.

Rafty v Rožmberku nad Vltavou 2016

6. ročník sjíždění Vltavy na raftech se stejně jako předchozí roky nesl v dobré atmosféře a legraci.
Letošní exkluzivní počasí k tomu jistě přispělo. Těšíme se zase další rok.

Sjíždění řek v Provance 2016

Francie na kánoích letos oslovila mladší ročníky, dokonce nás bylo půl na půl, takže to bylo prima. Počasí trochu horší než loni, dokonce nás zastihl i stejný déšť na řece Tarn. Ale to jak se říká, zážitek musí být hlavně intenzivní, což v tomto případě platilo absolutně. Letos jsme spali v přírodní rezervaci po širákem, také pro mnohé něco nového. A také pobyt u moře, korida a nádherné město Avignon. Bezvadná atmosféra , která zde vládla, je patrná z fotek.

 Kréta Ormos 2016

Kréta opět nezklamala, výborná strava a moc hezký hotel, personál si dobře pamatoval naši delegátku Jarču, takže pokoje jsme měli také navybírané, prostě vše se povedlo a počasí bylo krásné, máme na co vzpomínat.

 Malá Fatra 2016

Přátelé, kamarádi, zasíláme report z našeho pobytu na Malé Fatře. Počasí bylo jako na houpačce a déšť nás provázel na každém kroku.  Přesto nás to nerozházelo a výlety jsme absolvovali dle původního programu. Kytara, diskotéka, kulečník a další aktivity, které následovaly, jen upevnily dobrou náladu a výbornou atmosféru mezi všemi účastníky. Bylo to fajn a už brzy se na vás těším na Kvildě nebo na selátku na Moravě. Zdravím všechny Vráťa

P.S. Děkujeme za milá slova chvály, které jste nám v hojném počtu poslali :-). Je to však jenom důkaz, že když se sejdou fajn lidé s pozitivním naladěním, tak jim ani nepřízeň počasí nevezme dobrou náladu a neubere na zážitcích. Děkujeme za to!

 

Sjíždění Dunajce, Váhu a Popradu 2016

V sobotu jsme se vrátili z překrásného vodáckého pobytu, který jsme absolvovali v Polsku a na Slovensku. Na Popradu se nám až tak moc nelíbilo, protože zde bylo hodně kamínků, bylo málo vody, ale Dunajec, to je luxusní řeka plná peřejek, tekla z kopce a my, vodáci, jsme si to náramně vychutnali. Poslední den jsme sjížděli řeku Váh, kde jsme vodácký pobyt ukončili a pořádně se vyblbnuli. Tyto řeky mají jednu úžasnou vlastnost, že na rozdíl od českých řek poměrně tečou, takže jízda na lodi je stále adrenalinová a moc se u toho nenadřete 🙂. Během pobytu jsme také grilovali a hráli na kytaru. Počasí jsme měli hezké a s vodáckými insturktory jsme vytvořili opravdu super partu. Vy, kteří jste nejeli, tak můžete opravdu litovat 🙂.

 Léto na Ischii 2016

Ischia, kouzelný ostrov plný termálních pramenů, okouzlil i naši skupinu ze Singletour. Bydleli jsme v krásném prostředí uprostřed tropické zahrady a kdyby zde nebylo moře, tak už jen přítomnost úžasných termálních pramenů různých teplot, byl pro nás luxusní zálěžitostí. Byli jsme velmi spokojení se stravou i personálem. Pokoje byly pěkné a čisté. Někteří z nás navštívili tropickou zahradu La Mortela, kde se konal koncert klasické i jazzové hudby. Zavítali jsme také do míst, kde termální prameny vyvěrají přímo do moře- Sorgeto. Ochutnali místní destilát Limonchelo. Co bylo nejvíce uchvacují a zážitkové, byl lodní výlet kolem ostrova, kde kromě vynikajicícho jídla a vína, jsme si užili zábavu, o kterou se nám postarali organizátoři výletu. Ještě jsme ani neodjížděli domů, a už se mě někteří ptali, jestli tuto úžasnou akci zopakuji a odpověď byla ANO 🙂. Všechny zdraví Ilona Koutňáková

Bulharsko 2016

 Ve stejnou dobu jako Ischia, probíhal také pobyt v Bulharsku. Naše skvělé organizátorky Slávka a Alena, měly vše vymyšlené na jedničku a Slávka dokonce svým výkonem co by cvičitelka, předčila animátorky CK Alexandria 🙂. Zpestřením celého pobytu byla pirátská párty, na kterou se poctivě připravili všichni účastníci. A protože je v Bulharsku levně, tak se jedlo a pilo, co hrdlo ráčí. Počasí bylo nádherné a všichni přijeli domů krásně opáleni i odpočati 🙂. Vytvořila se bezvadná parta, která se letos ještě sejde na raftech v Rožmberku. I my se tam na vás těšíme 🙂.

 Vodácký kurz na Sázavě 2016

Vodácký kurz nám pomohl porozumět řízení kanoe a umět se vypořádat s jejími nástrahami.
Počasí bylo báječné jako vždy a sešla se také dobrá parta lidí :-). Večer jsme zakončili špekáčkem a kytarou.
Odteď už se můžeme vydat zdolávat i jiné řeky jako třeba Dunajec, Váha a Poprad nebo si sjet krásné řeky Francie :-).

Pelhřimovské kuriozity 2016

Pelhřimov se mohl chlubit kuriozitami, protože jste jej navštívili vy, naše skupina :-).
Užívali jsme si sluníčka, ale zažili jsme i bouřku. Příjemnou turistiku na Křemešník jsme večer zakončili zábavou.
Bylo to fajn, ale bylo to krátké :-). Tak se těším zase někdy příště.

 Velikonoce v Telči 2016

Velikonoce jsou každoročně velmi oblíbenou akcí a letos tento svátek lákal ze 2 důvodů-jednak se pobyt konal přímo na náměstí města Telč – památky UNESCO, ale také zde byl příslib toho, že přestupný rok umožní ženám zmrskat muže.
Což se samozřejmě stalo a naše ženy vedené divoženkou Alenou si to náramně vychutnaly. Ale vůbec celý pobyt se vyvedl i z hlediska počasí, kdy v neděli bylo úplně azuro a teplo a tak jsme si užili opravdové jaro.
Navštívili jsme hrad Roštejn, prohlédli si interiéry telečského zámku, navštívili podzemí a také si nenechali ujít prohlídku města s průvodkyní.
Poseděli jsme také ve vyhlášené cukrárně Celerin, kde prodávali úžasné lahůdky a nejznámější zákusek zvaný Šmudla šel na dračku.
Večery se nesly ve znamení hudby, jak už to bývá na našich akcích zvykem – bylo disko, kytara i živá hudba.
Parádní akce a prima lidi. Těšíme se na viděnou zase někdy příště.

Silvestr mezi vinicemi 2015/2016

Víte o tom, že 3. týden v lednu je označován jak období depresí? Právě proto je dobré vrátit se k pozitivním zážitkům, abychom všechny chmury odehnali :-).  Připomeňme si proto loňského Silvestra, kterého jsme prožili ve “vinném opojení”, protože ať jsme se ohlédli kamkoli, všude na nás číhaly vinné sklepy a ochutnávali jsme nejedno dobré víno. Zvláště degustace ve sklípku U dvou zvířat byla báječná. Mladí manželé, kteří se o nás starali, nám o vínu hodně povyprávěli. Zajímavostí byl jistě rakouský sklípek v Retzu nebo Malovaný sklípek v Šatově. Hotelový bazén a wellness jsme si užili také do sytosti, večery byly tradiční jako vždy, tanec, víno, zpěv a kytara :-).

Spojené arabské emiráty, Dubaj 2015

Letošní novinkou v naší nabídce byly Spojené arabské emiráty a Dubaj. Byli jsme plni očekávání, jaké to tam bude a jací lidé v této zemi žijí. Listopadové počasí zde znamená teplotu moře 32°C a teplotu vzduchu ve stínu 39°C. Je to nádherná země a pro nás jiný svět. Kdo tam byl, ví, že slova nestačí, to je třeba vidět. Proto jen heslovitě: poušť, oáza, velbloudi, luxusní hotel, krásné moře, čistota, mramor, úžasné jídlo, úslužnost personálu … velkoměsto Dubaj s nejvyšší budovou světa Burj Khalifa, trh se zlatem, palmový ostrov, obří akvárium se žraloky v nákupním centru, oblékání mužů a žen do “Abájí” i s tím spojený zákaz focení … a pro nás nepochopitelná prohibice, tj. prodej alkoholických nápojů a jejich konzumace na veřejnosti. To vše jsme zažili v SAE.

Louňovice pod Blaníkem 2015

V Louňovicích jsme se sešli na kurzech tarotu, grafologie a nadšení turisté si užívali nezvykle teplé listopadové počasí v přírodě. Stravování bylo tentokrát netradičně v orientálním stylu. Vařili nám zkušení kuchaři z firmy Grazing Daysi pikantní a kořeněná jídla, slané i sladké pokrmy vždy v několika chodech. Ne všem to chutnalo a někteří raději nakoupili na výletě klobásy. 🙂 Bylo však znát, jak odlehčená strava podpořila myšlení na kurzech, krásně nám to šlo. Domů jsme se vraceli obohaceni o nové zážitky i informace. Akce se vydařila. Večer jsme popíjeli víno, hráli na kytaru a nadšení absolventi tarotového kurzu již dokonce zvládali vykládat jiným budoucnost.

Kréta Ormos 2015

Zářijové dny jsme strávili na Krétě. Dobré zkušenosti z let minulých nás opět přivedly do hotelu Ormos Atalia. Snad i to bylo důvodem ohromné vstřícnosti hotelového personálu. Cokoliv jsme si vymysleli, bylo nám splněno. Užili jsme si koupání, moře, slunce. Byla to nádhera. Kdo s námi ještě na Krétě nebyl, sledujte naši nabídku v příštím roce. Jste srdečně zváni! Jsou totiž místa, kam stojí za to se vracet 🙂

Babí léto na Šumavě 2015

Jeden z posledních slunných víkendů jsme prožili v nádherné krajině šumavských hor. Turistické výšlapy jsme zvládli ve dvou skupinách. Vydali jsme se na vrch Ostrý, Špičák, dále na rozhlednu a také na Čertovo a Černé jezero. O večerní zábavu se postaral DJ Miro a 4 kytaristé, z nichž jeden byl Ozzy Osbourne revival. Jeden z nejsilnějších zážitků byl výlet k Nýrské nádrži, který byl ještě umocněn krásným počasím. Bylo to opět nezapomenutelné!

Kemp, jóga a tarot v Chorvatsku 2015

Kempování v Chorvatsku bylo nepopsatelně báječné. Vyvstaly nám i vzpomínky na dětské letní tábory. Chatky byly jako z pohádky, česká kuchyně výborná a program pestrý – tarot, jóga, vrcholky Malé a Velké Paklenice, řeka Zrmanja, spatření delfína, večery u chorvatského vína a kytary … Byla to nádherná dovolená plná zážitků v překrásném prostředí a jen pár metrů od moře.  Tak moc se nám zde líbilo, že se sem v příštím roce určitě vydáme znova.

Rafty v Jižních Čechách 2015

Prosluněné počasí jako stvořené pro vodáky, večerní grilování, tradiční pyžamová párty, noční prohlídka hradu, báječná atmosféra a skvělá parta, prostě další povedený pobyt. Tak za rok zase: Ahoj!

Černá Hora 2015

V této krásné zemi jsme zažili divoké počasí. Déšť a bouřky střídalo slunce a tak jsme si poslední prázdninové dny užili jak se patří. Pěkné a cenově dostupné výlety byly velkým zpestřením tohoto zájezdu k moři a spokojenost účastníků byla také umocněna i možností nákupů, čehož využily především ženy, aby si koupily něco, co se v Česku určitě nedá sehnat 🙂

Itálie Rimini 2015

Po loňské zkušenosti jsme se i letos vydali do letoviska Rimini. Kvalita služeb nás ani tentokrát nezklamala. Pláže byly čisté, plážový servis výborný, strava vynikající a hotelové služby i čistota na jedničku. Letos naše delegátka Klára pozvala účastníky i na výlety, které sama předem naplánovala, aby tak učinila zájezd ještě pestřejší.  Krom toho vedla pro naše klienty lekce praktické italštiny, kterou mohli ihned uplatnit. Oslavili jsme dvoje narozeniny a dokonce o nás psali i v novinách. Kdo s námi byl, tak ví, o čem se psalo…

České Švýcarsko 2015

První srpnový víkend jsme vyrazili na velmi atraktivní místo, a to do Českého Švýcarska. Sešlo se nás hodně, takže jsme obsadili celý hotel Camelot. Pro ty, kteří přijeli z Moravy a ze Slovenska, to byla dlouhá cesta. Ale stálo to za to, protože příroda byla úchvatná a parta výborná. Tropická vedra nám zpříjemnil venkovní hotelový bazén. Večer náš delegát Vráťa naladil svou kytaru a jelo se dál. Aby toho nebylo málo, tak jsme ještě protancovali tropické noci. Stejně se nedalo spát…. A byli jsme také v sousedním Německu na pevnosti Konigstein. Relaxovat jsme pak jeli do termálních lázní Bad Schandau. Stihli jsme toho hodně a opravdu je na co vzpomínat. 

Řeky Francie červenec 2015

Na vodácké akční dovolené jsme sjížděli překrásné francouzské řeky. Bylo nás hodně, a tak to nebylo snadné ani pro nás a ani pro instruktory 🙂 Ovšem atmosféra byla nepopsatelná, řeky nádherné, čisté, řada z nich se prořezávala horskými kaňony, zažili jsme pekelná vedra, ale také provazy deště. Dechberoucí Provance. Hudební léto v Avignonu. Nekrvavá korida. Relax u moře. Východ slunce s plameňáky a další a další. To se nedá vyjádřit, to se musí prožít!

Adršpach červenec 2015

V Adršpachu bylo luxusně. V malebném penzionu s obrovským pozemkem jsme mohli dělat vše – absolvovat kurz nordic walking, koupat se, hrát volejbal, grilovat, opékat špekáčky, houpat se jen tak na houpačce a třeba i relaxovat u tibetských zpívajících misek. Večer jsme řádili na diskotéce pod vedením DJ Mirka. Místo to bylo jako stvořené pro naši akci. A k tomu vyšlo i nádherné počasí. Viděli jsme Adršpašské skály, Teplické skály, navštívili jsme muzeum stavebnice Merkur, sbírali jsme borůvky … Zkrátka podnikli jsme vše, co se v létě podniknout má. Po vydařené turistice jsme se vykoupali a opalovali, pochutnávali si na chlazeném pivu, melounu či buchtách s kávičkou.  Byl to další báječný pobyt a jsme rádi, že jste si ho s námi užili. Těšíme se na další.

Albánie červen 2015

Posílám report tentokrát z Albánie poblíž městečka Durrës, kde jsme byli ubytováni. Prohlédli jsme si zdejší okolí, památky, obchůdky a ochutnali místní kávu. Někteří z nás zvolili vlastní výletování a pronajali si auto, což jak se zdá z informací, které zrovna proběhly v mediích, nemusí být vždy bezpečné. Naštěstí jsme se vždy všichni ve zdraví sešli, posedávali jsme na pláži, popíjeli lahodné víno, hráli volejbal a užívali si tu pravou dovolenou. Albánie je krásnou zemí, evropským způsobům se však zatím přiblížili jen zdánlivě. Nakonec i některé komplikace s obsluhou či stolováním jsou výrazem jejich kultury a života. My jsme zde byli jen na návštěvě a tak jsme tyto příhody brali jako součást poznání této země. Zdravím všechny, kteří se se mnou letos do Albánie vydali a také ty, kteří prohlédnou mou skromnou sbírku fotografií. Jarda Přecechtěl – delegát

Kréta červen 2015

Na Krétě vládla od počátku dobrá nálada a to i přes prvotní trochu zamračené počasí. Zdolali jsme dobrodružnou výpravu do soutěsky Samarie – krásnou, ale náročnou … Váleli jsme se u moře, zahráli si na panáčky hry Člověče, nezlob se, užili si zdejší dobré jídlo, disco. Také jsme prožili nádherný   krétský večer uspořádaný na náš popud v jedné ze zdejších restaurací, a aby toho nebylo málo, dali jsme si další den ještě Havajský večer. Výletování, pohoda, turistika, zábava, nezapomenutelná atmosféra a plno zážitků. Taková byla Kréta.

Novinky o zájezdech na váš e-mail