Jak bylo?

Karlova Studánka 2018

Jestli chcete prožít možná až kýčovou romantiku, vydejte se do Karlovy Studánky. Okouzlí vás nejen tamější lázně, plno zeleně, stylové dřevěné budovy a parky. Ale když vyšlápnete ve sportovním do okolí, budete fascinováni čistotou ovzduší a přírodou samotnou. Je to opravdová pohádka a doporučujeme všem, kteří jste tam nikdy nebyli. My jsme sem přijelis začátku července a byli jsme nadšeni. Po každodenní túře následoval buď taneček přímo v našem hotelu anebo kytara s Vráťou anebo hotelové welness spa, kdy jsme se mohli v dřevěných kádích napuštěných termální vodou se sklenkou šampaňského dokonale uvolnit.

Řecko Rhodos 2018

Na dovolené v Řecku na Rhodosu bylo báječně. Tentokrát nás bylo 26 účastníků. Náš delegát Jarda se o nás postaral, jak nejlépe uměl, nálada byla bezvadná. Počasí nám neskutečně přálo, takže jsme chytali bronz a užívali pozitivní energii moře. Také jsme stihli výlety:jeden z nich byl výlet na lodi okolo ostrova, ale také jsme si půjčili auta a cestovali na vlastní pěst. Poznávali jsme a fotili, a naši dovolenou jsme si užili opravdu na jedničku.

 

 

Ischia – termály a moře 2018

Ischia je nádherný italský ostrov, na kterém se můžete nejen koupat v moři, ale můžete využít léčebných účinků, které vám nabízejí termální bazény po celém ostrově. Také je zde spousta krásných výletů a to vše jsme si v plné míře užili. Odpověď na to, jak se nám tam líbilo, najdete na našich fotkách 🙂

 

Jizerky – po stopách Járy Cimrmana 2018

Krásná příroda Jizerek nám učarovala. Ušli jsme spoustu kilometrů dobrovolně a rádi a vylezli jsme na všechny možné vyhlídky. Kromě toho jsme se potkali s báječným panem Slámou – 88 let, který nám o zdejším kraji, lidech a bižuterii moc hezky povyprávěl. “ Určitě se sem vrátíme!“ …. těmito slovy jsme se loučili poslední den 🙂

Čarodějnický víkend na Váňově statku 2018

První Čarodějnický víkend se krásně vyvedl. Nakoukli jsme pod pokličku magie v běžném životě, seznámili jsme se s kameny, barvami a symboly, dozvěděli jsme se, jak čistit sami sebe i prostor, ve kterém bydlíme. Hledali jsme geopatogenní zóny a při večerním rituálu jsme vyslali do vesmíru každý své přání. Objevili jsme nový svět, který je všude kolem nás a zažili překrásné sdílení pocitů i životních zkušeností. Moc děkuji všem, kteří se účastnili, byli jste báječní! Vaše Anička 🙂

Velikonoce v Toulovcových Maštalích 2018

Jaké jste měli Velikonoce? My je měli skvělé s úžasnou partou lidí. Počasí nám přálo, ušlapali jsme spousty kilometrů po nádherné přírodě, vylezli na pár skalních útvarů, prošli si zámek Nové Hrady a hledali jsme se v zahradním labyrintu. Třešničkou pobytu byl hudební- taneční večer s velikonočním rautem a půlnoční pomlázka

Víkend se salsou a mojitem na Váňově statku 2018

Před 14 dny jsme si užili první taneční víkend plný žhavé hudby na krásném Váňově statku u Pelhřimova. Program byl skutečně nabitý – tančila se salsa, merenque, bachata, zkoušeli jsme i tanec ve dvojicích. Jako překvapení byla profi-ukázka salsy a uspořádali jsme taneční soutěž. Unavená těla jsme si promasírovali ve vířivce, popovídali si u kafíčka se zákuskem a naučili se pár španělských slovíček. Aby toho nebylo málo, každé ráno před snídaní byla rozcvička na probuzení, které se dámy účastnily v hojném počtu. Už se moc těšíme na další salsový víkend!

Silvestr 2017/2018

A máme za sebou 19. ročník Silvestra. Užili jsme si to naplno :-). Turistika, bowling, výuka salsy, saunový rituál, masáže vířivka a večer kytara. Letos jsme měli také bohatou tombolu. Jarda Škrobák z Vrbice – náš pravidelný zásobovač ořechovky a jiných vynikajících likérů 🙂 vyhrál 1. cenu – zájezd do zahraničí. 2. cena byla zájezd do Roháčů, kterou vyhrála Jana Š. z Boleslavi a 3. cena poukázka na 3 000 Kč, jejíž výherkyní byla Ivana z Krupky. Všem blahopřejeme k jejich zasloužené výhře. A Vám ostatním, kdo jste s námi nejeli, přejeme do nového roku jen to nejlepší a těšíme se na nějaké akci v roce 2018.

Víno a termály ve Znojmě 2017

Na pobytu ve Znojmě byly následující aktivity: 2x degustace vína , kačenka se zelím, znojemské podzemí, muzeum pivovarnictví, výšlap na radniční věž. Ale také rakouské termální lázně, kytara, bowling večer 1x diskotéka a 1x tanec u živé hudby? Více se toho nedalo stihnout……….. A počasí jako vždy – VYŠLO.

Jižní Kypr 2017

Pobyt na Kypru byl určitě mimořádný tím, že tam bylo v době naší dovolené o 20 stupňů více než v ČR. I když se občas hnaly mraky a foukal vítr, bylo teplo a moře bylo příjemné. A koupačka na konci října ? To je absolutní štěstí. Rozhodně bylo co dělat i večer: bary, noční podniky, animační hotelové programy, zkrátka vše fungovalo. A jídlo skvělé a výlety mozaikové :-). Doporučujeme všem vydat se tam a jedině do hotelu Adams Beach, který byl opravdu na úrovni.

 

Babí léto na Šumavě 2017

Svátek Svatého Václava jsme prožili v přírodě, a to na krásné Šumavě. Zdolali jsme Velký Prenet a zajeli rovněž do nedalekého Německa, abychom si užili vyhlídku z Velkého Javoru – nejvyššího vrcholu Šumavy.  Samozřejmě jsme neopomenuli Černé a Čertovo jezero.  Večery klasika- kytara, diskotéka. Počasí jako na objednávku. Kdo jste nebyli, můžete nám jenom závidět :-).

Menorca 2017

Malebný španělský ostrůvek Menorca nám na konci září nabídl slunné počasí a teplé moře. V počtu 30 lidí jsme si pobyt užili, i když jsme postrádali více večerní zábavy. Ale jinak jídlo i ubytování super. Krásné zakončení léta. Zdraví Jarka Kutá

Rafty 2017

Králický Sněžník 2017

Nejkrásnější řeky Chorvatska 2017

Na ochutnávku zasíláme ty nejpovedenější fotky z pobytu. To se prostě musí zažít :-)!

Letní Krkonoše 2017

Zasíláme report z pobytu v Krkonoších, který se opravdu vydařil. Počasí nám přálo, takže jsme zvládli všechny turistické trasy, které jsme si předsevzali. Vytvořili jsme 3 turistické skupiny, aby si každý našel to své. Dokonce se vytvořila i cyklo skupina. Protože hřibů jsme našli opravdu požehnaně, dvakrát jsme se těšili ze smaženice, kterou nám na hotelu připravili. Děkujeme všem zúčastněným za super akci :-)!

Rhodos 2017

Zasíláme slunečné pozdravy z proběhnutého zájezdu na Rhodosu.

Olympská riviéra 2017

Zasíláme výběr fotek z letošního zájezdu na Olympské riviéře. Bylo krásně :-).

Ischia 2017

Kdo chce zažít ráj na zemi, nechť se vydá na Ischii. Nádherný italský ostrov, úžasné termály, průzračné moře a vynikajicí strava. Je rozhodnuto, příští rok jedeme znovu :-).

 Lednicko – valtický areál na kole 2017

Cyklo pobyt v Sedleci u Mikulova jsme si užili jak jen to šlo. Počasí nám přálo, a tak jsme najeli všechny trasy, které jsme si naplánovali. Večer posezení u vínka a zasloužený odpočinek. Rozhodně vydařený pobyt :-).

 

Jarní toulky Kokořínskem 2017

Květnové svátky jsme strávili na Kokořínsku. Je to skutečně krásná krajina plná pískovcových útvarů a rozhodně by stálo za to, do těchto míst zavítat i na podzim. Počasí nám vyšlo, opékali jsme špekáčky a slavili jsme narozeniny . Těšíme se na další společné akce, léto je před námi !

Velikonoce v Českém Šternberku 2017

Zasíláme report z velikonočního pobytu na Sázavě, který, světe, div se, se nesl v pěkném počasí :-). Minimum přeháněk, poměrně hodně sluníčka a celkem teplo, to nikdo dle předpovědi neočekával. Program jsme tedy zrealizovali plně a bez újmy :-). Večery tradičně u kytary a diskotéky a poslední večer nás navštivil Elvis Presley. Super akce, těšíme se příště!

Lyžovačka v Orlických horách 2017

Zasíláme lyžařskou vzpomínku z Deštného, kde nám letos mimořádně napadlo hodně sněhu. Těšíme se, že i příští rok nám bude počasí přát .

Královský Silvestr v Kutné Hoře 2016/2017

Silvestr v Kutné Hoře byl zážitkový jak se patří: stihli jsme výlet do Malešova proti proudu řeky Vrchlice, odpoledne městský bazén, také wellness v hotelu a masáže, bowling, přičemž vítězové pobyli v Pivních lázních, výšlap na rozhlednu Havířská bouda, prohlídka sv. Barbory, Vlašského Dvoru, Kostnice, večer živá hudba, tombola, vítání roku. A ještě jsme stihli mít v hotelu hasiče, kteří zachraňovali účastníky pobytu, kteří tou dobou spali. Jak se říká, že zážitek může být pozitivní či negativní, tak to se nám tedy splnilo s tou intenzitou na 100 %.

Za vínem a selátkem do Bořetic 2016

Státní svátek 28.10. jsme náležitě oslavili na jížní Moravě v pensionu uprostřed vinic v samozvané Republice Kraví hora. Měli jsme štěstí na počasí, plánovanou turistiku jsme absolvovali se sluncem v zádech. Navštívili jsme Templářské sklepy a výrobnu čajů Sonnentor. Večery jsme trávili ve welnness, ale také jsme tancovali, hráli na kytaru či zpívali u harmoniky. Letos už nás čeká jenom Silvestr :-).

Mar Menor 2016

Náš poslední letošní pobyt u moře jsme strávili ve Španělsku v oblasti zvané Mar Menor. Tato oblast nabízí nejen moře, ale také velké bahenní jezero s léčebnými a omlazujícími účinky. Každý večer jsme mohli tancovat, pít vynikajicí sangrii a užívat si teplého počasí.

Babí léto na Kvildě 2016

Poslední hezké slunečné dny letošního léta jsme prožili na Kvildě. Sešli se pěší turisti i cyklisti a každý si to užil po svém. Největším zážitkem byla jízda na koloběžkách z Bučiny do Kvildy. Atmosféra perfektní. Kytara, disko, tak jako vždy 🙂. Těšíme se zase příště.

 

Rafty v Rožmberku nad Vltavou 2016

6. ročník sjíždění Vltavy na raftech se stejně jako předchozí roky nesl v dobré atmosféře a legraci.
Letošní exkluzivní počasí k tomu jistě přispělo. Těšíme se zase další rok.

Sjíždění řek v Provance 2016

Francie na kánoích letos oslovila mladší ročníky, dokonce nás bylo půl na půl, takže to bylo prima. Počasí trochu horší než loni, dokonce nás zastihl i stejný déšť na řece Tarn. Ale to jak se říká, zážitek musí být hlavně intenzivní, což v tomto případě platilo absolutně. Letos jsme spali v přírodní rezervaci po širákem, také pro mnohé něco nového. A také pobyt u moře, korida a nádherné město Avignon. Bezvadná atmosféra , která zde vládla, je patrná z fotek.

 Kréta Ormos 2016

Kréta opět nezklamala, výborná strava a moc hezký hotel, personál si dobře pamatoval naši delegátku Jarču, takže pokoje jsme měli také navybírané, prostě vše se povedlo a počasí bylo krásné, máme na co vzpomínat.

 Malá Fatra 2016

Přátelé, kamarádi, zasíláme report z našeho pobytu na Malé Fatře. Počasí bylo jako na houpačce a déšť nás provázel na každém kroku.  Přesto nás to nerozházelo a výlety jsme absolvovali dle původního programu. Kytara, diskotéka, kulečník a další aktivity, které následovaly, jen upevnily dobrou náladu a výbornou atmosféru mezi všemi účastníky. Bylo to fajn a už brzy se na vás těším na Kvildě nebo na selátku na Moravě. Zdravím všechny Vráťa

P.S. Děkujeme za milá slova chvály, které jste nám v hojném počtu poslali :-). Je to však jenom důkaz, že když se sejdou fajn lidé s pozitivním naladěním, tak jim ani nepřízeň počasí nevezme dobrou náladu a neubere na zážitcích. Děkujeme za to!

 

Sjíždění Dunajce, Váhu a Popradu 2016

V sobotu jsme se vrátili z překrásného vodáckého pobytu, který jsme absolvovali v Polsku a na Slovensku. Na Popradu se nám až tak moc nelíbilo, protože zde bylo hodně kamínků, bylo málo vody, ale Dunajec, to je luxusní řeka plná peřejek, tekla z kopce a my, vodáci, jsme si to náramně vychutnali. Poslední den jsme sjížděli řeku Váh, kde jsme vodácký pobyt ukončili a pořádně se vyblbnuli. Tyto řeky mají jednu úžasnou vlastnost, že na rozdíl od českých řek poměrně tečou, takže jízda na lodi je stále adrenalinová a moc se u toho nenadřete 🙂. Během pobytu jsme také grilovali a hráli na kytaru. Počasí jsme měli hezké a s vodáckými insturktory jsme vytvořili opravdu super partu. Vy, kteří jste nejeli, tak můžete opravdu litovat 🙂.

 Léto na Ischii 2016

Ischia, kouzelný ostrov plný termálních pramenů, okouzlil i naši skupinu ze Singletour. Bydleli jsme v krásném prostředí uprostřed tropické zahrady a kdyby zde nebylo moře, tak už jen přítomnost úžasných termálních pramenů různých teplot, byl pro nás luxusní zálěžitostí. Byli jsme velmi spokojení se stravou i personálem. Pokoje byly pěkné a čisté. Někteří z nás navštívili tropickou zahradu La Mortela, kde se konal koncert klasické i jazzové hudby. Zavítali jsme také do míst, kde termální prameny vyvěrají přímo do moře- Sorgeto. Ochutnali místní destilát Limonchelo. Co bylo nejvíce uchvacují a zážitkové, byl lodní výlet kolem ostrova, kde kromě vynikajicícho jídla a vína, jsme si užili zábavu, o kterou se nám postarali organizátoři výletu. Ještě jsme ani neodjížděli domů, a už se mě někteří ptali, jestli tuto úžasnou akci zopakuji a odpověď byla ANO 🙂. Všechny zdraví Ilona Koutňáková

 

 

Bulharsko 2016

 Ve stejnou dobu jako Ischia, probíhal také pobyt v Bulharsku. Naše skvělé organizátorky Slávka a Alena, měly vše vymyšlené na jedničku a Slávka dokonce svým výkonem co by cvičitelka, předčila animátorky CK Alexandria 🙂. Zpestřením celého pobytu byla pirátská párty, na kterou se poctivě připravili všichni účastníci. A protože je v Bulharsku levně, tak se jedlo a pilo, co hrdlo ráčí. Počasí bylo nádherné a všichni přijeli domů krásně opáleni i odpočati 🙂. Vytvořila se bezvadná parta, která se letos ještě sejde na raftech v Rožmberku. I my se tam na vás těšíme 🙂.

 

 Vodácký kurz na Sázavě 2016

Vodácký kurz nám pomohl porozumět řízení kanoe a umět se vypořádat s jejími nástrahami.
Počasí bylo báječné jako vždy a sešla se také dobrá parta lidí :-). Večer jsme zakončili špekáčkem a kytarou.
Odteď už se můžeme vydat zdolávat i jiné řeky jako třeba Dunajec, Váha a Poprad nebo si sjet krásné řeky Francie :-).

 

Pelhřimovské kuriozity 2016

Pelhřimov se mohl chlubit kuriozitami, protože jste jej navštívili vy, naše skupina :-).
Užívali jsme si sluníčka, ale zažili jsme i bouřku. Příjemnou turistiku na Křemešník jsme večer zakončili zábavou.
Bylo to fajn, ale bylo to krátké :-). Tak se těším zase někdy příště.

 Velikonoce v Telči 2016

Velikonoce jsou každoročně velmi oblíbenou akcí a letos tento svátek lákal ze 2 důvodů-jednak se pobyt konal přímo na náměstí města Telč – památky UNESCO, ale také zde byl příslib toho, že přestupný rok umožní ženám zmrskat muže.
Což se samozřejmě stalo a naše ženy vedené divoženkou Alenou si to náramně vychutnaly. Ale vůbec celý pobyt se vyvedl i z hlediska počasí, kdy v neděli bylo úplně azuro a teplo a tak jsme si užili opravdové jaro.
Navštívili jsme hrad Roštejn, prohlédli si interiéry telečského zámku, navštívili podzemí a také si nenechali ujít prohlídku města s průvodkyní.
Poseděli jsme také ve vyhlášené cukrárně Celerin, kde prodávali úžasné lahůdky a nejznámější zákusek zvaný Šmudla šel na dračku.
Večery se nesly ve znamení hudby, jak už to bývá na našich akcích zvykem – bylo disko, kytara i živá hudba.
Parádní akce a prima lidi. Těšíme se na viděnou zase někdy příště.

 

 

 

Silvestr mezi vinicemi 2015/2016

Víte o tom, že 3. týden v lednu je označován jak období depresí? Právě proto je dobré vrátit se k pozitivním zážitkům, abychom všechny chmury odehnali :-).  Připomeňme si proto loňského Silvestra, kterého jsme prožili ve „vinném opojení“, protože ať jsme se ohlédli kamkoli, všude na nás číhaly vinné sklepy a ochutnávali jsme nejedno dobré víno. Zvláště degustace ve sklípku U dvou zvířat byla báječná. Mladí manželé, kteří se o nás starali, nám o vínu hodně povyprávěli. Zajímavostí byl jistě rakouský sklípek v Retzu nebo Malovaný sklípek v Šatově. Hotelový bazén a wellness jsme si užili také do sytosti, večery byly tradiční jako vždy, tanec, víno, zpěv a kytara :-).

Spojené arabské emiráty, Dubaj 2015

Letošní novinkou v naší nabídce byly Spojené arabské emiráty a Dubaj. Byli jsme plni očekávání, jaké to tam bude a jací lidé v této zemi žijí. Listopadové počasí zde znamená teplotu moře 32°C a teplotu vzduchu ve stínu 39°C. Je to nádherná země a pro nás jiný svět. Kdo tam byl, ví, že slova nestačí, to je třeba vidět. Proto jen heslovitě: poušť, oáza, velbloudi, luxusní hotel, krásné moře, čistota, mramor, úžasné jídlo, úslužnost personálu … velkoměsto Dubaj s nejvyšší budovou světa Burj Khalifa, trh se zlatem, palmový ostrov, obří akvárium se žraloky v nákupním centru, oblékání mužů a žen do „Abájí“ i s tím spojený zákaz focení … a pro nás nepochopitelná prohibice, tj. prodej alkoholických nápojů a jejich konzumace na veřejnosti. To vše jsme zažili v SAE.

Louňovice pod Blaníkem 2015

V Louňovicích jsme se sešli na kurzech tarotu, grafologie a nadšení turisté si užívali nezvykle teplé listopadové počasí v přírodě. Stravování bylo tentokrát netradičně v orientálním stylu. Vařili nám zkušení kuchaři z firmy Grazing Daysi pikantní a kořeněná jídla, slané i sladké pokrmy vždy v několika chodech. Ne všem to chutnalo a někteří raději nakoupili na výletě klobásy. 🙂 Bylo však znát, jak odlehčená strava podpořila myšlení na kurzech, krásně nám to šlo. Domů jsme se vraceli obohaceni o nové zážitky i informace. Akce se vydařila. Večer jsme popíjeli víno, hráli na kytaru a nadšení absolventi tarotového kurzu již dokonce zvládali vykládat jiným budoucnost.

Kréta Ormos 2015

Zářijové dny jsme strávili na Krétě. Dobré zkušenosti z let minulých nás opět přivedly do hotelu Ormos Atalia. Snad i to bylo důvodem ohromné vstřícnosti hotelového personálu. Cokoliv jsme si vymysleli, bylo nám splněno. Užili jsme si koupání, moře, slunce. Byla to nádhera. Kdo s námi ještě na Krétě nebyl, sledujte naši nabídku v příštím roce. Jste srdečně zváni! Jsou totiž místa, kam stojí za to se vracet 🙂

Babí léto na Šumavě 2015

Jeden z posledních slunných víkendů jsme prožili v nádherné krajině šumavských hor. Turistické výšlapy jsme zvládli ve dvou skupinách. Vydali jsme se na vrch Ostrý, Špičák, dále na rozhlednu a také na Čertovo a Černé jezero. O večerní zábavu se postaral DJ Miro a 4 kytaristé, z nichž jeden byl Ozzy Osbourne revival. Jeden z nejsilnějších zážitků byl výlet k Nýrské nádrži, který byl ještě umocněn krásným počasím. Bylo to opět nezapomenutelné!

Kemp, jóga a tarot v Chorvatsku 2015

Kempování v Chorvatsku bylo nepopsatelně báječné. Vyvstaly nám i vzpomínky na dětské letní tábory. Chatky byly jako z pohádky, česká kuchyně výborná a program pestrý – tarot, jóga, vrcholky Malé a Velké Paklenice, řeka Zrmanja, spatření delfína, večery u chorvatského vína a kytary … Byla to nádherná dovolená plná zážitků v překrásném prostředí a jen pár metrů od moře.  Tak moc se nám zde líbilo, že se sem v příštím roce určitě vydáme znova.

Rafty v Jižních Čechách 2015

Prosluněné počasí jako stvořené pro vodáky, večerní grilování, tradiční pyžamová párty, noční prohlídka hradu, báječná atmosféra a skvělá parta, prostě další povedený pobyt. Tak za rok zase: Ahoj!

Černá Hora 2015

V této krásné zemi jsme zažili divoké počasí. Déšť a bouřky střídalo slunce a tak jsme si poslední prázdninové dny užili jak se patří. Pěkné a cenově dostupné výlety byly velkým zpestřením tohoto zájezdu k moři a spokojenost účastníků byla také umocněna i možností nákupů, čehož využily především ženy, aby si koupily něco, co se v Česku určitě nedá sehnat 🙂

Itálie Rimini 2015

Po loňské zkušenosti jsme se i letos vydali do letoviska Rimini. Kvalita služeb nás ani tentokrát nezklamala. Pláže byly čisté, plážový servis výborný, strava vynikající a hotelové služby i čistota na jedničku. Letos naše delegátka Klára pozvala účastníky i na výlety, které sama předem naplánovala, aby tak učinila zájezd ještě pestřejší.  Krom toho vedla pro naše klienty lekce praktické italštiny, kterou mohli ihned uplatnit. Oslavili jsme dvoje narozeniny a dokonce o nás psali i v novinách. Kdo s námi byl, tak ví, o čem se psalo…

České Švýcarsko 2015

První srpnový víkend jsme vyrazili na velmi atraktivní místo, a to do Českého Švýcarska. Sešlo se nás hodně, takže jsme obsadili celý hotel Camelot. Pro ty, kteří přijeli z Moravy a ze Slovenska, to byla dlouhá cesta. Ale stálo to za to, protože příroda byla úchvatná a parta výborná. Tropická vedra nám zpříjemnil venkovní hotelový bazén. Večer náš delegát Vráťa naladil svou kytaru a jelo se dál. Aby toho nebylo málo, tak jsme ještě protancovali tropické noci. Stejně se nedalo spát…. A byli jsme také v sousedním Německu na pevnosti Konigstein. Relaxovat jsme pak jeli do termálních lázní Bad Schandau. Stihli jsme toho hodně a opravdu je na co vzpomínat. 

Řeky Francie červenec 2015

Na vodácké akční dovolené jsme sjížděli překrásné francouzské řeky. Bylo nás hodně, a tak to nebylo snadné ani pro nás a ani pro instruktory 🙂 Ovšem atmosféra byla nepopsatelná, řeky nádherné, čisté, řada z nich se prořezávala horskými kaňony, zažili jsme pekelná vedra, ale také provazy deště. Dechberoucí Provance. Hudební léto v Avignonu. Nekrvavá korida. Relax u moře. Východ slunce s plameňáky a další a další. To se nedá vyjádřit, to se musí prožít!

Adršpach červenec 2015

V Adršpachu bylo luxusně. V malebném penzionu s obrovským pozemkem jsme mohli dělat vše – absolvovat kurz nordic walking, koupat se, hrát volejbal, grilovat, opékat špekáčky, houpat se jen tak na houpačce a třeba i relaxovat u tibetských zpívajících misek. Večer jsme řádili na diskotéce pod vedením DJ Mirka. Místo to bylo jako stvořené pro naši akci. A k tomu vyšlo i nádherné počasí. Viděli jsme Adršpašské skály, Teplické skály, navštívili jsme muzeum stavebnice Merkur, sbírali jsme borůvky … Zkrátka podnikli jsme vše, co se v létě podniknout má. Po vydařené turistice jsme se vykoupali a opalovali, pochutnávali si na chlazeném pivu, melounu či buchtách s kávičkou.  Byl to další báječný pobyt a jsme rádi, že jste si ho s námi užili. Těšíme se na další.

Albánie červen 2015

Posílám report tentokrát z Albánie poblíž městečka Durrës, kde jsme byli ubytováni. Prohlédli jsme si zdejší okolí, památky, obchůdky a ochutnali místní kávu. Někteří z nás zvolili vlastní výletování a pronajali si auto, což jak se zdá z informací, které zrovna proběhly v mediích, nemusí být vždy bezpečné. Naštěstí jsme se vždy všichni ve zdraví sešli, posedávali jsme na pláži, popíjeli lahodné víno, hráli volejbal a užívali si tu pravou dovolenou. Albánie je krásnou zemí, evropským způsobům se však zatím přiblížili jen zdánlivě. Nakonec i některé komplikace s obsluhou či stolováním jsou výrazem jejich kultury a života. My jsme zde byli jen na návštěvě a tak jsme tyto příhody brali jako součást poznání této země. Zdravím všechny, kteří se se mnou letos do Albánie vydali a také ty, kteří prohlédnou mou skromnou sbírku fotografií. Jarda Přecechtěl – delegát

Kréta červen 2015

Na Krétě vládla od počátku dobrá nálada a to i přes prvotní trochu zamračené počasí. Zdolali jsme dobrodružnou výpravu do soutěsky Samarie – krásnou, ale náročnou … Váleli jsme se u moře, zahráli si na panáčky hry Člověče, nezlob se, užili si zdejší dobré jídlo, disco. Také jsme prožili nádherný   krétský večer uspořádaný na náš popud v jedné ze zdejších restaurací, a aby toho nebylo málo, dali jsme si další den ještě Havajský večer. Výletování, pohoda, turistika, zábava, nezapomenutelná atmosféra a plno zážitků. Taková byla Kréta.

Novinky o zájezdech na váš e-mail